مشخصات فردی و زندگینامه
نام:میرستار
نام خانوادگی:مهدی زاده
پست الکترونیک:talash_84@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://talash84.andishvaran.ir
نخصص ها:علوم حدیث ، اخلاق و عرفان ، امامت و مهدویت

زندگی نامه

در سال 1353 در آذربایجان شرقى، شهرستان مرند، روستای «اَلِنجَق» به دنیا آمدم. تحصیلات ابتدائی را در مدرسه یاسر و راهنمائی را در مدرسه شهید هاشمی نژاد همان روستا تحصیل کردم و در کنار تحصیل، به کشاورزی و دامپروری مشغول بودیم.در سه سالگی پدرم را از دست دادم و تحت تکفل مادرم ، پدر بزرگم و عموهایم بزرگ شدم. بعد از اتمام راهنمائی به حوزه علمیه شهر مرند «صاحب الزمان (عج)» وارد شده و بعد از سه ماه به حوزه علمیه «ولی عصر(عج)» شهر تبریز رفتم و دوباره از اول شروع به تحصیل علوم دینی کردم و تا مقداری از سیوطی را در طول دو سال خواندم.
در سال 71 - 72 به قم آمده و در امتحانات ورودی حوزه شرکت کرده و در مدرسه «معصومیه (س)» پذیرش شدم . مدت سه سال در مدرسه معصومیه (س) و یک سال در مدرسه امام صادق (ع) درس خواندم که در سال آخر تحصیل در مدرسه معصومیه(س) اسال 73-74زدواج کردم. در مدرسه امام صادق (ع) «1 سال» و در مدرسه امام باقر(ع) «4 سال» در درسها شرکت کردم و مقدمات را به پایان رسانده و در سطح مشغول شدیم.
در مدرسه «آیة الله گلپایگانی» مشغول به درس رسائل استاد رسولی تهرانی و در مدرسه فیضیه مشغول درس مکاسب استاد عندلیب همدانی شدم امّا همزمان با این، در مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما (از سال 78) به عنوان نقد و ارزیابی کننده و پژوهشگر مشغول فعالیت شدم  که برخی از آثار چاپ شده در مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما چنین است :

دین دریای سیاست

داستانهای مبارزه با نفس

جهاد اقتصادی جلد اول بخش موانع جهاد اقتصادی

معاد در رسانه

علل دین گریزی

مقالات:

ازدواج آسان در پرتو اخلاق اسلامی

و.....

او این کارهای پژوهشی به اضافه برخی کارهای پژوهشی مستقل مثل تالیف کتاب «سفرهای شگفت انگیز ائمه (ع)» و «چرا زلزله» باعث شد که مدتی از  درس فاصله  بگیرم اگرچه در این سال در همه امتحانات حوزه شرکت می کردم امّا در هیچ کلاسی شرکت نمی کردم و تا پایه 8 نیز درس را ادامه دادم.
در آکادمی فرهنگستان علوم اسلامی نیز برای آموزش در دوره آموزشی 5 و در گروه ششم شرکت کردم و با این مرکز و اندیشه هایش تا حدودی آشنا شدم که برایم بسیار جالب و مطلوب بود چرا که به برخی از این نتایج فکری آنان دست یافته بودم و آنجا را به عنوان افقی دریائی از اندیشه های مطلوب خود می دیدم.

برای کنگره بزرگداشت شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) نیز دو مقاله ارائه کردم که در کتاب مجموعه مقالات جلد اول مجموعاً در 150 صفحه چاپ شد. در این مدت طرح ها، اشعار زیادی نوشتم که اثراً موجود است.


دو سال 87 و 88 به ترتیب در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و شهرستان گنبد کاووس استان گلستان تحت عنوان طرح هجرت به تبلیغ رفتم و سال 89 به قم بازگشتم.

مبانی تفسیر قرآن در 37 مبنا،

طرحهای گوناگون در مورد ولایت اهل بیت (ع) در چهل موضوع اصلی،

مسائل تربیتی و اخلاقی و عرفانى، مسائل هنری و فلسفه هنر از جمله موضوعاتی است در مورد آنها طرحهائی دارم که مضبوط است.به وبلاگ" طرح های سید "مراجعه شود.

طبع و قلمی روان، استعداد فهم در گرو بیان مطلوب معارف روانی و به روز نویسی مطالب از جمله الطاف و نعمت های الهی است که به این گنهکار بی لیاقت ارزانی داشته است. امیدوارم با بازگشت به تحصیل عمیق و استدلال علوم حوزوی و ادامه کار پژوهش و تربیت عمر اخلاقی، خداوند نعمتهای خود را در حق ما به اتمام رساند، و ما را به هدف غایی که از خلقت ما داشته به لطف خود برساند.